Kvalita podle steaků a créme brulée

Minulý týden byl Gourmetguru kýmsi dotázán, jak se podle něj pozná dobrá restaurace od té trochu horší. Možnosti jsou v zásadě dvě, ale jsou velmi podobné. Prostě vezmete něco, co se vyskytuje ve většině restaurací, a srovnáte to. Gourmetguru zde již podobný postup propagoval, co se steaků týče, nicméně pokud nemáte právě hovězí náladu, je tu jeden snadnější (a lacinější) trik. Totiž créme brulée. Tradiční francouzský dezert, složený ze žloutku, smetany a cukru s karamelovou krustou na povrchu, je univerzální věc, přítomná na osmi dezertních lístcích z deseti. Navíc to, zda je dobrá, nebo ne, pozná opravdu každý. Krusta by měla být horká a měla by se dát dobře lámat, nicméně na poklep lžičkou by měla být pevná. Co je pod ní, by nemělo být žmolkovaté, moc studené. Gourmetguru to celé zmiňuje především proto, že do některého z příštích vydání chystá žebříček tří nejlepších créme brulée, které kdy jedl.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se