Výdaje na zbrojení Čína dále zvyšuje, jen v roce 2015 čínská armáda získá 10,1 procenta navíc. Vyšší částku vydávají už jen Spojené státy. Pravda, někteří čínští důstojníci z řad delegátů výročního zasedání parlamentu, na kterém stvrzují zásadní rozhodnutí o směřování země, neskrývají zklamání, protože by chtěli mnohem více. I tak ale Peking pokračuje v dvouciferném zvyšování výdajů na armádu, které trvá už dvě desetiletí a zřejmě se na tom nic nezmění ani v příštích letech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



