Nebýt války, mohlo být metro v Praze už v roce 1946. Metropole se nakonec dočkala až v roce 1974. Tehdy podzemní dráhu otevíra Gustáv Husák a akce se účastnili všichni vrcholní funkcionáři komunistické strany. Původní, červencový termín režim přesunul na 9. května. "Pro Pražany to bylo o tři měsíce dříve, ale ve skutečnosti to bylo skoro o čtyři roky později, než se původně plánovalo," říká archivář pražského dopravního podniku Pavel Fojtík.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










