Nebýt války, mohlo být metro v Praze už v roce 1946. Metropole se nakonec dočkala až v roce 1974. Tehdy podzemní dráhu otevíra Gustáv Husák a akce se účastnili všichni vrcholní funkcionáři komunistické strany. Původní, červencový termín režim přesunul na 9. května. "Pro Pražany to bylo o tři měsíce dříve, ale ve skutečnosti to bylo skoro o čtyři roky později, než se původně plánovalo," říká archivář pražského dopravního podniku Pavel Fojtík.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se