V pořadu Face to Face na webu a v aplikacích Hospodářských novin vystřídali špičky českého sportovního byznysu a manažery dodavatelů energií experti na kybernetickou bezpečnost. „České firmy si kybernetické riziko uvědomí, až když se samy stanou terčem útoku,“ říká Miloš Mastník, ředitel pro obchod a marketing společnosti ČD Telematika. David Lorenc z České spořitelny v debatě potvrdil, že banky patří k nejčastějším terčům takových útoků. „Máme na to vyčleněno deset lidí a investujeme desítky milionů korun ročně,“ říká. Podle Jana Kroba, ředitele poradenství v oblasti IT v KPMG Česká republika, české firmy zapomínají především na ohrožení vlastními zaměstnanci. Jak uvažují o sobě samých ve světě kybernetických rizik, prozradili všichni tři v krátkém dotazníku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se