Ministerstvo práce a sociálních věcí chce ochránit bezdomovce tak, že pošle obcím peníze, aby za ně nakoupily obecní byty. Teoreticky by každá obec měla mít vyčleněno pět procent bytového fondu pro takzvané ohrožené skupiny, kam kromě bezdomovců potenciálně spadají například důchodci či matky s dětmi. I když se o podílu bytů, který mají mít obce přichystány pro tyto účely, ještě bude jednat, hlasy proti jsou už nyní silnější než ty, které souhlasí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








