Starostové a nezávislí, nynější partner TOP 09, se v pátek rozhodnou o budoucím směřování. Dosavadní předseda, liberecký hejtman Martin Půta vidí budoucnost v osamostatnění. Starostové mohou podle něj fungovat jako exkluzivní značka a vést zemi ke švýcarskému modelu, kde se maximum záležitostí řeší na místní úrovni. Pozici Půty nicméně limituje trestní stíhání kvůli údajné korupci, kvůli kterému zvažuje rezignaci na post předsedy STAN.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se