Nepálem otřáslo silné zemětřesení, které zabilo více než dva tisíce lidí. Nejvíce je postiženo hlavní město Káthmándú a údolí, v němž leží. Zemětřesení o síle 7,8 stupně udeřilo v sobotu po poledni a trvalo přes minutu. „Bylo to jako v lodi na rozbouřeném moři. Země se třásla tak silně, že jsem měl problémy udržet se na nohou,“ řekl listu New York Times nepálský politický komentátor Kanak Mani Dixit. V noci na neděli i v neděli zasáhly himálajský stát další mohutné otřesy, některé měly sílu až 6,7 stupně. Lidé se bojí vrátit do svých domovů a nocují v provizorních stanech na ulicích. Nemocnice nezvládají přijímat stovky vážně zraněných.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




