Nepálem otřáslo silné zemětřesení, které zabilo více než dva tisíce lidí. Nejvíce je postiženo hlavní město Káthmándú a údolí, v němž leží. Zemětřesení o síle 7,8 stupně udeřilo v sobotu po poledni a trvalo přes minutu. „Bylo to jako v lodi na rozbouřeném moři. Země se třásla tak silně, že jsem měl problémy udržet se na nohou,“ řekl listu New York Times nepálský politický komentátor Kanak Mani Dixit. V noci na neděli i v neděli zasáhly himálajský stát další mohutné otřesy, některé měly sílu až 6,7 stupně. Lidé se bojí vrátit do svých domovů a nocují v provizorních stanech na ulicích. Nemocnice nezvládají přijímat stovky vážně zraněných.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se