Do Sarajeva se už vrátilo teplé počasí. Slunce osvětluje vrcholky okolních kopců, které večer získávají zlatý nádech. Ulice jsou plné turistů i místních, kteří posedávají venku a z malých šálků upíjejí kávu.
Válka, která před dvaceti lety zpustošila město, je pro mnohé jen vzpomínkou. Připomínají ji občasné díry po kulkách na zdech domů a "sarajevské růže", díry po granátech vyplněné červeným betonem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







