Do Sarajeva se už vrátilo teplé počasí. Slunce osvětluje vrcholky okolních kopců, které večer získávají zlatý nádech. Ulice jsou plné turistů i místních, kteří posedávají venku a z malých šálků upíjejí kávu.

Válka, která před dvaceti lety zpustošila město, je pro mnohé jen vzpomínkou. Připomínají ji občasné díry po kulkách na zdech domů a "sarajevské růže", díry po granátech vyplněné červeným betonem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se