Barack Obama se na setkání lídrů nejbohatších států G7 pod bavorskými Alpami cítil jako doma. I hostitelka Angela Merkelová se chovala nečekaně uvolněně. Asi i proto, že německá kancléřka už dlouho nemusí nikoho přesvědčovat o tom, že právě ona je dnes skutečným lídrem evropské politiky. Americký prezident tak konečně po dlouhých letech ví, komu volat, když se potřebuje s Evropou na něčem dohodnout. O tom, že i mezi "prvním párem světa" vládne jistá viditelná hierarchie, snad nejlépe svědčí řeč těla zachycená na této fotografii: ostentativní sebevědomí roztažených rukou sedící Ameriky, nad ní nejistě stojící Evropa, zanořená v detailech argumentace. Feministky si jistě přečtou ještě mnohem víc…

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru