Poslední léta v Česku významně přibývá firem, které se zaměstnanci neuzavřou klasickou smlouvu. Namísto toho je oficiálně vykážou jako příležitostnou výpomoc s výdělkem do 10 tisíc korun měsíčně a zbytek peněz jim vyplatí na černo. Na narůstající obcházení zákona upozornili státní inspektoři a ministerstvo práce teď proto chce zpřísnit zákony, aby nebylo možné dohody o provedení práce tímto způsobem zneužívat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











