Poslední léta v Česku významně přibývá firem, které se zaměstnanci neuzavřou klasickou smlouvu. Namísto toho je oficiálně vykážou jako příležitostnou výpomoc s výdělkem do 10 tisíc korun měsíčně a zbytek peněz jim vyplatí na černo. Na narůstající obcházení zákona upozornili státní inspektoři a ministerstvo práce teď proto chce zpřísnit zákony, aby nebylo možné dohody o provedení práce tímto způsobem zneužívat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se