Když se zpěvák Salif Keita z pařížského exilu vrátil do rodného Mali, stěžoval si na jediné. "Za rohem v mešitě se schází radikální islamisté. Každý pátek křičí, že až zavedou právo šaría, zakážou hudbu," líčil v rozhovorech krátce po 11. září.

Tehdy to znělo asi stejně uvěřitelně jako Keitova historka z letadla. "Tuhle jsem letěl s generály. Vyprávěli, jak prezident poslal dvě stě svých nejlepších mužů bojovat s islamisty na severu. Vrátilo se jich čtrnáct. Armáda je slabá. Mluví se o puči."

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se