Když se zpěvák Salif Keita z pařížského exilu vrátil do rodného Mali, stěžoval si na jediné. "Za rohem v mešitě se schází radikální islamisté. Každý pátek křičí, že až zavedou právo šaría, zakážou hudbu," líčil v rozhovorech krátce po 11. září.
Tehdy to znělo asi stejně uvěřitelně jako Keitova historka z letadla. "Tuhle jsem letěl s generály. Vyprávěli, jak prezident poslal dvě stě svých nejlepších mužů bojovat s islamisty na severu. Vrátilo se jich čtrnáct. Armáda je slabá. Mluví se o puči."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



