VCE VxRack umožňuje začít s několika desítkami serverů a škálovat na mnoho tisíc - na desítky petabajtů úložné kapacity - a zároveň dosahovat maximálního výkonu a hodnoty na vstupně-výstupních operací.

Systémy VxRack jsou plně softwarově definované, využívají softwarově definované úložiště EMC ScaleIO a zahrnují integrované síťové funkce. Dokáží oddělit škálování výpočetního výkonu a úložiště, zákazníci proto mohou hyperkonvergovanou architekturu využít skutečně bez omezení.

Za jedinečnou vlastnost systémů VxRack dodavatel označuje bezkonkurenční flexibilitu, a to díky široké nabídce softwaru EMC Federation a jejich partnerů. K tomuto softwaru například patří:

  • Systém VxRack s flexibilním výběrem hypervizorů, včetně špičkového řešení VMware vSphere, řešení KVM nebo čistého hardwaru. Systém využívá softwarově definované úložiště EMC ScaleIO, špičkové přepínače Cisco Nexus a volitelně může zahrnovat tovární integraci sady VMware vRealize pro správu a orchestraci.
  • Nabídka systému VxRack, určená pro prostředí VMware, přináší plně integrovaný software VMware, jehož základ tvoří technologie VMware EVO:RACK a úložiště VMware Virtual SAN.