"Poslušně hlásím, že kořalku nepiju, jenom rum," odpovídá Švejk na dotaz feldkuráta Katze. Zkuste si udělat anketu mezi lidmi ve svém okolí a s velkou pravděpodobností dostanete podobně šalamounskou odpověď. Alkohol v podstatě nikdo nepije, jenom příležitostně nebo na žízeň. Co na tom, že dobrá příležitost dát si skleničku nebo dvě se vždycky najde, a jak známo, alkohol dehydruje, takže se s ním zažene ledacos, ale rozhodně ne žízeň. My Češi přece nejsme alkoholici, to jsou Rusové nebo Dánové.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se