Podle statistik ministerstva dopravy způsobilo v roce 2014 nehodu téměř 4600 řidičů pod vlivem alkoholu. Při těchto střetech zahynulo 61 lidí, což je nejvíc za poslední tři roky. I proto se výrobci alkoholických nápojů v Česku pravidelně zapojují do kampaní proti pití za volantem. A Besip, což je oddělení ministerstva dopravy zabývající se bezpečností na silnicích, je v tom podporuje. I na letošní léto se tak chystají velké akce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



