Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Zvlášť když ta složitost umožní, aby toho politici a úředníci nemuseli moc zveřejňovat. Je to neuvěřitelné, na Slovensku uměli udělat registr smluv státu za pár měsíců. Prostě se rozhodli, že je fér ukazovat lidem, za co úřady utrácejí, a nařídili umístit každý doklad o výdaji veřejných peněz ve strojově čitelné podobě na web. Je to normální, přirozené, k demokratickému státu to patří a je vlastně divné, že to dávno neplatí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








