Velké nadnárodní banky mohou přijít o miliardy dolarů kvůli hromadným žalobám investorů, které se na ně sesypou již na podzim tohoto roku. Investoři se budou domáhat nahrazení škod, které jim vznikly kvůli tomu, že banky dlouhodobě manipulovaly s měnovými kurzy.
Podle britského listu Financial Times investory k podávání žalob povzbudila nedávná dohoda mezi devítkou nadnárodních bank a několika tisícovkami podobně poškozených investorů u newyorského soudu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








