Studie týmu vedeného antropologem Markem Dyblem z University College London tvrdí, že společnosti lovců a sběračů byly vlastně genderově mnohem pokrokovější než naše současná, stály totiž na rovnostářských základech. Nerovnost se objevila až se zemědělstvím, kdy lidé mohli akumulovat zdroje. Měli bychom tedy jako lidstvo mít smysl pro rovnost pohlaví v genech. Proč ho nepoužíváme? Proč je tak těžké genderovou rovnost prosadit?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se