Studie týmu vedeného antropologem Markem Dyblem z University College London tvrdí, že společnosti lovců a sběračů byly vlastně genderově mnohem pokrokovější než naše současná, stály totiž na rovnostářských základech. Nerovnost se objevila až se zemědělstvím, kdy lidé mohli akumulovat zdroje. Měli bychom tedy jako lidstvo mít smysl pro rovnost pohlaví v genech. Proč ho nepoužíváme? Proč je tak těžké genderovou rovnost prosadit?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



