Okolo skladatele, dirigenta a zakladatele Ostravských dnů nové hudby Petra Kotíka to začalo vřít roku 1964, kdy měl se svým ansámblem Musica viva Pragensis vystoupit na festivalu Varšavský podzim. Nejlepší místa v publiku dostala delegace ze Svazu československých skladatelů, která měla ve Varšavě dohlížet na důstojnou reprezentaci tuzemské hudby.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



