Výrobce manipulační techniky Linde Material Handling Česká republika vloni ušetřil na palivu přibližně 600 tisíc korun. Společnost před časem nahradila velkou část služebních aut za ta na stlačený zemní plyn (CNG). "Máme 38 vozidel, každé z nich nám ročně přináší úsporu 18 tisíc korun v porovnání s naftovými auty a dále šetříme na silniční dani," vyčísluje jednatel společnosti Jindřich Kotyza a doplňuje, že cena operativního leasingu vozového parku byla stejná jako v případě běžných aut na naftu. Peníze investované do vlastní plničky plynu by se podniku měly vrátit maximálně do dvou let.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se