Dosud nadšený eurofederalista Bohuslav Sobotka vystřízlivěl. Pod tlakem okolností volí velmi tvrdý slovník na adresu Evropské komise, která jednotlivým zemím, včetně Česka, předepsala, kolik uprchlíků mají přijmout. Premiér Sobotka věří, že odmítavý postoj středoevropských států přiměje unii okamžitě řešit příčiny, nikoliv následky krize.

HN: Evropské státy před nekontrolovaným přílivem uprchlíků zavírají hranice, některé staví ploty. Máme to brát tak, že končí Evropa, jak ji známe posledních osm let, co jsme v takzvaném Schengenu?

Doufám, že ne. Schengen pokládám za velkou vymoženost našeho vstupu do unie. Potřebujeme ale, aby všechny země pravidla Schengenu respektovaly. A pokud se dohodneme na změnách systému, tak aby to neznemožnilo volný pohyb osob uvnitř unie. Že jsou změny nezbytné, je zřejmé. Stejně jako to, že všechny země neplní své povinnosti.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.