Každý druhý řidič se v Praze a velkých městech vyhne pokutě. Využívá obstrukce, odvolává se a natahuje správní řízení tak dlouho, že ho úředníci nestihnou projednat a kauza spadne pod stůl.

Úředníci, kteří na magistrátech pokuty vyřizují, proto teď přišli s návodem, jak vymáhání peněz vylepšit: navrhují sebrat řidičům možnost odvolání proti udělené pokutě. Úřad by rozhodl a vše by okamžitě platilo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se