Mám toho dost, tady už pro nás křesťany není budoucnost, říká asi padesátiletý uprchlík z iráckého Karakoše, který nyní žije v malém uprchlickém táboře Nistiham v Arbílu, centru kurdské autonomní oblasti v Iráku. "Měl jsem dva domy a přišel jsem o všechno, prchali jsme, spali jsme na ulici. Říkají nám, že jsme kafírové, nevěřící. Za jediný den prchly desítky tisíc lidí," líčí mi na malém dvorku svůj útěk před bojovníky Islámského státu, teroristické organizace, která kontroluje rozsáhlá území v Sýrii a v Iráku. "Ani tady se ale necítíme dobře, je to tu tamhle mešita, tuhle mešita, nejsme tu vítáni. I když právě my jsme tu původní obyvatelé. Na Blízkém východě křesťané skončili," dodává.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se