Až Anheuser-Busch InBev pohltí současnou světovou dvojku SABMiller, bude každý třetí půllitr, který se na světě načepuje, pocházet z pivovarů nově vzniklého kolosu.
Vedení AB InBev muselo několikrát zvyšovat nabídku, než management svého konkurenta přesvědčilo. Včera pak světová pivovarnická jednička konečně dala oficiální nabídku, podle níž za SABMiller zaplatí 70 miliard liber (2,7 bilionu korun) − tedy 44 liber za akcii. To je zhruba o polovinu vyšší cena, než jakou měla akcie den předtím, než se v půlce září objevily spekulace o fúzi.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









