Armáda potřebuje během tří let posílit o pět tisíc vojáků. Při náborech profesionálů se proto hodlá zaměřit na nový cíl: středoškoláky.

Podle náměstka ministra obrany Jakuba Landovského jsou právě studenti vhodnou skupinou k oslovení. Přímo ve školách jim v rámci výuky chce nabízet práci ve státní službě a vysvětlovat její výhody.

"Nejde o žádné verbování. Můžeme představovat armádní techniku nebo možnosti studia na vojenských školách," řekl Landovský.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se