Armáda potřebuje během tří let posílit o pět tisíc vojáků. Při náborech profesionálů se proto hodlá zaměřit na nový cíl: středoškoláky.
Podle náměstka ministra obrany Jakuba Landovského jsou právě studenti vhodnou skupinou k oslovení. Přímo ve školách jim v rámci výuky chce nabízet práci ve státní službě a vysvětlovat její výhody.
"Nejde o žádné verbování. Můžeme představovat armádní techniku nebo možnosti studia na vojenských školách," řekl Landovský.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










