Největší firma ve střední Evropě má v Česku slušně našlápnuto. Polský státem řízený petrochemický koncern PKN Orlen, který v tuzemsku ovládá skupinu Unipetrol, se chystá získat většinu tuzemského trhu s prodejem paliv. Po osmi letech přemýšlí o výplatě dividend a zároveň plánuje prodat svůj železniční byznys.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se