Největší firma ve střední Evropě má v Česku slušně našlápnuto. Polský státem řízený petrochemický koncern PKN Orlen, který v tuzemsku ovládá skupinu Unipetrol, se chystá získat většinu tuzemského trhu s prodejem paliv. Po osmi letech přemýšlí o výplatě dividend a zároveň plánuje prodat svůj železniční byznys.
Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






