Severní bílí nosorožci vymírají před našima očima. Samice Nola byla v Zoo San Diego utracena v neděli kvůli problémům vyplývajícím z jejího vysokého věku a dnes zbývají pouze tři jedinci v keňské rezervaci Ol Pejeta, kam byli převezeni ze Zoo Dvůr Králové nad Labem. Poslední nadějí pro tento poddruh nosorožce by mohlo být, že jejich zárodky odnosí samice příbuzného jižního bílého nosorožce. To plánují v Zoo San Diego − a jestli to někde mohou dokázat, pak díky svým zkušenostem i finančním možnostem tam.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se