Když někdo přivolává válku, dočká se jí. Stalo se tak i Česku, které zřejmě je ve válce s tzv. Islámským státem. Ne snad, že bychom nějakou válku přímo vyhlásili, zato lidé z Daeše neváhali a na propagačním videu zařadili Českou republiku mezi nepřátele, proti nimž bojují a které je třeba zničit. Nepřítel uznává sebe sama za nepřítele, čímž šikovně získává jistou legitimitu. Mění se situace tím, že islamisté tak chytře utvrzují Evropu a svět, že jsou ve válce? Změní se tedy tímto aktem války nějak i obecná strategie české politiky? A jsme schopni proti islámským radikálům nějak bojovat?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



