Z chystané klimatické konference v Paříži má vzejít řešení, kterého se v posledních dvou desetiletích světu nepodařilo dosáhnout: zmírnění globálního oteplování trvalým snížením emisí skleníkových plynů. Ty většinou pocházejí ze spalování fosilních paliv, tedy uhlí, ropy a plynu. Summit je největší událostí v boji s globálním oteplováním za posledních 18 let od podepsání Kjótského protokolu, který jako první zavázal státy ke snižování emisí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







