Z chystané klimatické konference v Paříži má vzejít řešení, kterého se v posledních dvou desetiletích světu nepodařilo dosáhnout: zmírnění globálního oteplování trvalým snížením emisí skleníkových plynů. Ty většinou pocházejí ze spalování fosilních paliv, tedy uhlí, ropy a plynu. Summit je největší událostí v boji s globálním oteplováním za posledních 18 let od podepsání Kjótského protokolu, který jako první zavázal státy ke snižování emisí.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se