Má-li pravdu Milan Kundera a román je opravdu posledním skutečným dědictvím Evropy a západní civilizace vůbec, pak lze očekávat, že právě v románech najdeme nějakou naději či cestu do budoucna. A když ne cestu, pak alespoň náznaky i možnosti kritických úvah a směřování, protože román je něco jako "laboratoř lidské existence", a to nikoliv pouze v nějakém osobním, konkrétním smyslu, ale vždy (je-li román románem) také ve smyslu širším, dějinném.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se