Nejen bílé límečky

Na profesní síti LinkedIn je už více než 400 milionů lidí z 200 oblastí světa. Čechů je na LinkedInu zhruba jeden milion. Už neplatí, že zde mají své profily jen manažeři a lidé na administrativních pozicích, takzvané bílé límečky. Na největší profesní síti už mají své profily i řidiči, kuchaři nebo učitelky. Profil na LinkedInu přitom může nahradit klasický životopis, a pokud je dobře vedený, může rozhodnout o získání práce.

LinkedIn je sice největší profesní sítí, ale není jedinou. Síť Naymz je určena pro udržování a navazování obchodních kontaktů a sledování vlastní kariéry. Xing je rovněž profesní sítí, pomáhá se správou kontaktů. Síť MySpace zase slouží ke sdílení hudby a videí a používají ji profesionální umělci.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru