Za situace, kdy jsou vztahy mezi USA a Ruskem na bodu mrazu, dorazil šéf americké diplomacie John Kerry do Mongolska. Popil kobylí kvas, uzřel dostihy dětských žokejů, odměňování polonahých zápasníků a okusil úskalí lukostřelby, v níž se mu ani za pomoci mongolského trenéra příliš nedařilo. Podle agentury AFP si Kerry mezi potomky legendárního zakladatele největší světové říše Čingischána užíval chvilek odpočinku od věčného křižování planety a hašení konfliktů. Mongolsko proto označil za oázu demokracie mezi Ruskem a Čínou a neopomněl zdůraznit, že by ve svém demokratickém úsilí měla pokračovat. A usnadnit zahraniční investice. Hlavně ty americké.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru