Na dvou stojanech tu ještě před několika dny viselo čtyřicet stejných ramínek. Kompletní sady obleků pro české fotbalové reprezentanty i celý podpůrný tým. "Vše je připravené, čekají tady jen na vyzvednutí," říkala ředitelka a spolumajitelka české pobočky oděvní značky Steilmann Anna Motlíková.

Na černých ochranných obalech vynikaly drobné jmenovky. Petr Čech úplně vpředu, pak Theodor Gebre Selassie, vzadu Tomáš Rosický. Všude po dvou oblecích, jeden lehčí, takzvaná smart casual verze se šedomodrým sakem a světlými kalhotami pro volný čas, druhý, ocelově modré společenské šaty s leskem pro oficiální příležitosti. Jedině ramínko Pavla Vrby bylo o něco objemnější. "On má obleky tři, jeden lehký a dva společenské. Užije je nejvíc, je v nich skoro stále," poznamenala ředitelka.

Vedení české odnože firmy, kterou Motlíková spolu s jejím majitelem Klausem Steilmannem založila v roce 1993, sídlí v obchodní zóně v Čestlicích u Prahy. Na rohu jednopatrového objektu, kde jsou zároveň kanceláře, prodejna i sklad, upoutá asi čtyřmetrový plakát Tomáše Rosického v černém obleku. Fotografie fotbalistů v nefotbalovém zdobí i všechny vnitřní prostory objektu. Čech, Baroš, Poborský či Jiráček ukazují nakupujícím, jak by to mohlo slušet i jim.

Společenské oblečení značky Stones dodává Steilmann české fotbalové reprezentaci už 18 let. Pomohla mu k tomu podle ředitelky jednak vydařená zakázka na oblečení tenistky Martiny Hingisové v době, kdy ještě byla velkou hvězdou, a zvláštní roli prý sehrál známý snímek módního fotografa Jakuba Ludvíka. Pózoval na něm Tomáš Rosický, tehdy mladík, který ještě válel za pražskou Spartu, s o sedm let starším Janem Kollerem. Oba fotbaloví reprezentanti na něm jsou zády k sobě, oblečení do tmavých elegantních šatů.

"Ludvík tenkrát nechtěl Rosického s Kollerem fotit, říkal, že je ještě dítě, ale já ho přesvědčila. A vznikla tak fotka, která byla snad ve všech magazínech," říká Motlíková.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se