Už dva roky se skauti z Olomoucka mohou na louku, kde léta pořádali letní dětské tábory, jen dívat. Povodí řeky Moravy louku poblíž Domašova nad Bystřicí nově zařadilo do aktivní záplavové zóny, kde se podle zákona stanové tábory konat nesmí.

"Tábor nikdy nebyl zatopený. Ptala jsem se, co v té oblasti hrozí, a bylo mi řečeno, že louku může zaplavit maximálně lokální bouřka. A musela by být obrovská," říká předsedkyně skautského střediska Domašov Vladimíra Navrátilová.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se