Přesně za tři měsíce Bohuslav Sobotka oznámí, zda chce dál vést ČSSD a v příštím roce obhajovat i post premiéra. Rozhodne se podle výsledku říjnových voleb do krajů a Senátu. Pokračovat bude jen v případě, když v nich strana uspěje.

"Já bych rád udržel nejsilnější pozici sociální demokracie v krajích i nejsilnější senátorský klub. Pokud bude důvěra voličů dostatečná, přijedu příští rok na jaře na sjezd a budu se ucházet o vedení strany a budu chtít vést sociální demokracii do příštích sněmovních voleb," řekl Sobotka v rozhovoru pro HN.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se