Na nový digitální televizní standard DVB-T2 přejde Česko k 1. únoru 2021. Až dva a půl milionu domácností si kvůli tomu bude muset pořídit novou televizi nebo set-top-box. Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání ve středu schválila vláda.

Stát se k digitalizaci zavázal, protože současné televizní frekvence musí být v celé EU uvolněny ve prospěch mobilních operátorů, kteří na nich chtějí vystavět mobilní sítě páté generace.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se