Přirovnání o slonu a mouše je v případě Číny a Česka celkem namístě. Přesto hlavně v poslední době zájem českých exportérů o čínský trh roste, i když riskují "zašlápnutí", respektive zcizení know-how. "Pokud naši exportéři najdou díru na čínském trhu, tak to pro ně může znamenat zásadní přínos," říká Bořivoj Minář, viceprezident Hospodářské komory ČR.

Samozřejmě je podle jeho zkušeností třeba být obezřetný a vlastní know-how si chránit. "Firmy musí zároveň neustále pracovat na inovacích, jedině tak se dá minimalizovat riziko kopírování produkce," je přesvědčený Minář. Obavy, jestli není Česko "pod rozlišovací schopností Číny", viceprezident Hospodářské komory nesdílí. Naopak z důvodu struktury a možností bere Čínu jako velký potenciál pro český byznys.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.