Za první tři čtvrtletí letošního roku bylo v Česku vyrobeno 1 002 603 vozidel. Nárůst o více než sedm procent pomohl k historicky prvnímu pokoření milionové mety již po třech čtvrtinách roku. "Ještě nikdy jsme nedosáhli milionu vyrobených vozidel tak brzy," říká prezident Sdružení automobilového průmyslu Martin Jahn a dodává, že se na růstu podílí především zájem o česká auta v západní Evropě.
Na růstu se nejvíce podíleli tři čeští výrobci osobních aut. Těch od ledna do září z výrobních linek sjelo 997 tisíc, tedy o 67 tisíc více než za stejné období loňského roku. Nejvíce se dařilo Škodě Auto, která zvýšila výrobu o 10 procent, TPCA přidalo procent šest a nošovické Hyundai tři procenta. Nutno ale dodat, že poslední zmíněný závod dlouhodobě pracuje u maxima svých kapacit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








