V Česku není jiná továrna, která by do ovzduší vypouštěla víc jedů a škodlivin než neratovická Spolana. Pokud by se to nezměnilo, musel by podnik za rok výrazně omezit výrobu. Největší česká petrochemická společnost Unipetrol, která Spolanu vlastní, se proto rozhodla do chemičky nalít miliardy korun.
"Jsme připraveni do firmy investovat, abychom mohli ve výrobě pokračovat ekologičtějším způsobem," řekl v prvním rozhovoru po svém nástupu do funkce generální ředitel Unipetrolu Andrzej Modrzejewski.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






