Firmy posílají do zahraničí násobně víc peněz, než kolik v České republice investují. K nepřekvapivému závěru došla vládní studie, která se podivuje nad tím, že v odlivu kapitálu je Česko v těsném závěsu za Irskem a Lucemburskem, které ovšem nejsou země spjaté s průmyslem jako Česká republika.

Dřív než se začneme rozhořčovat nad zlotřilými nadnárodními imperialisty, již "vykořisťují" českou zemi, je nutné upozornit, že s českým kapitálem to lepší nebylo. Kdo si vzpomene na zlatá 90. léta českých kapitánů průmyslu a tuzemských bankovních gigantů, sice ví, že tehdejší banky neposílaly do zahraničí desítky miliard na dividendách, ale podobné objemy, ovšem ve formě ztráty, sanoval český stát. Ostatně ztráta instituce zvané Konsolidační agentura se stala solidním základem českého státního dluhu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se