Sociální demokraté ani po měsíci od debaklu ve volbách neumí přesně pojmenovat, co jim způsobilo pád preferencí, a s vysvětlováním čekají na analýzu, kterou si nechali vypracovat. Ministr vnitra  a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec ale vidí za prohrou ve volbách to, že strana špatně prezentuje své úspěchy voličům a že je málo dravá.

Druhý muž ČSSD nicméně přiznává, že na pádu může mít také vlastní podíl, a to hlavně kvůli policejní reorganizaci. "Bezesporu tam nějaký takový důvod být může. Dnes se ukazuje, že Andrej Babiš dal velké peníze do toho, aby policejní reformu označil za špatnou," tvrdí v rozhovoru pro HN Chovanec. Podle něj se ČSSD musí šéfem ANO Andrejem Babišem zabývat méně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se