Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

od konce krize je letos snad nejvíc cítit hlad firem po schopných mladých lidech. A těch je na trhu stále větší nedostatek. Už dávno neplatí, že vysokoškoláci chodí do firem prosit o práci. Opravdu nadaní mladí lidé jsou uháněni, loveni, lákáni na sociálních sítích i ve školách a nabídky zajímavých míst jim chodí přímo do mobilních telefonů. Firmy si uvědomují, že úspěch stojí hlavně na lidech, a tak dělají vše pro to, aby talenty přilákaly. Nestačí nabídnout o pár tisícovek víc na platu. Hlavně technologické společnosti lákají talenty na moderní, ležérní a "cool" prostředí: zaměstnanci mají na pracovištích houpací sítě, golfové hřiště nebo občerstvení zdarma. Je to jedna z cest, ale zdaleka není jediná a neplatí univerzálně.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se