Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
od konce krize je letos snad nejvíc cítit hlad firem po schopných mladých lidech. A těch je na trhu stále větší nedostatek. Už dávno neplatí, že vysokoškoláci chodí do firem prosit o práci. Opravdu nadaní mladí lidé jsou uháněni, loveni, lákáni na sociálních sítích i ve školách a nabídky zajímavých míst jim chodí přímo do mobilních telefonů. Firmy si uvědomují, že úspěch stojí hlavně na lidech, a tak dělají vše pro to, aby talenty přilákaly. Nestačí nabídnout o pár tisícovek víc na platu. Hlavně technologické společnosti lákají talenty na moderní, ležérní a "cool" prostředí: zaměstnanci mají na pracovištích houpací sítě, golfové hřiště nebo občerstvení zdarma. Je to jedna z cest, ale zdaleka není jediná a neplatí univerzálně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



