Dnešek je dnem dobrých skutků. Lidé, firmy i neziskové organizace budou letos poprvé v České republice slavit Giving Tuesday − dárcovské úterý. Je to den, kdy mnoho zaměstnanců odejde ze svých kanceláří a místo ťukání do klávesnice budou třeba prodávat charitativní adventní věnce nebo natírat zdi v neziskových organizacích. Nebo do speciálních boxů odevzdají své staré mobily a kalkulačky, které se tak dostanou do recyklace a ještě za ně získá příspěvek Jedličkův ústav, pečující o postižené děti.

Tohle úterý je den, kdy velké korporáty spustí zaměstnanecké sbírky, vybrané peníze znásobí a pošlou na pomoc dětem, sociálně slabým či seniorům v nouzi nebo třeba kdokoliv z veřejnosti pošle peníze zvířecímu útulku. Na webu Giving-tuesday.cz je nyní skoro 100 výzev, jak pomoci, zapojit se může úplně každý. Není nutné jen posílat peníze. Lidé mohou darovat i svůj čas. Například tím, že budou jednou měsíčně na pár hodin pomáhat v neziskovce, která jim dává smysl.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se