Osm let trval vztah mezi Markem Dalíkem, bývalým lobbistou a poradcem premiéra Mirka Topolánka, a Gabrielou Horáčkovou. Vztah má nyní nečekanou dohru u soudu. Dalík, který si právě odpykává čtyřletý trest vězení za podvod při nákupu obrněnců Pandur, totiž po své bývalé partnerce chce vrátit 6,5 milionu korun, které jí údajně půjčil na pořízení bytu. Horáčková to ale popírá − šlo prý o dar.
"Dostávala jsem od něj velké množství darů, byl velkorysý jak ke mně, tak ke svým dalším kamarádkám," řekla před soudem, který případ začal minulý čtvrtek projednávat. A v její více než hodinové výpovědi zaznělo množství informací nejen o tom, jak jejich vztah probíhal, ale také o neobvyklém množství peněz, které měl Dalík mít.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



