Tak tenhle příběh ocení devět z deseti milovníků konspiračních teorií. V úterý se objevilo na veřejnosti video kompromitující hradního ceremoniáře Jindřicha Forejta, který vzápětí rezignoval ze "zdravotních a osobních důvodů". O pár desítek hodin později se šéfem protokolu prezidentské kanceláře stává Miroslav Sklenář. Přichází z čínské CEFC, firmy, ke které se Hrad už delší dobu vine jako koťátko k nohám pana domácího. Šéf představenstva CEFC Jie Ťien-min je už rok a půl poradcem Miloše Zemana, Hrad všemožně podporuje aktivity CEFC v Česku. A teď na důležité místo na Hradě míří dosavadní sekční ředitel zahraničních věcí a protokolu CEFC Europe Sklenář. Chce hradní protokol "stabilizovat" (sic!). Upřímně řečeno, člověk vlastně ani nemusí být paranoik, aby mu začala blikat kontrolka.

V souvislosti s odejitým protokolářem Forejtem se mluvilo o tom, že byl bezpečnostním rizikem. Konzumace drog (pokud to, co šňupe na printscreenech, byly drogy) nesporně rizikem je. Byl vydíratelný a právem se klade otázka, jak je možné, že Národní bezpečnostní úřad či BIS na riziko neupozornily. Forejt je ale v každém případě pryč a přichází Sklenář z čínské CEFC. Jak se to má s tímto mužem a rozebíraným bezpečnostním rizikem?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.