V Polsku – uprostřed probíhající politické krize – skončil v pondělí mandát předsedovi Ústavního soudu Andrzeji Rzeplińskému. Ten až dosud čelil pokusům konzervativní vlády soud ovládnout.
Konzervativci tak po roce tahanic pravděpodobně získají kontrolu nad Ústavním soudem. Rzepliński, který byl současnou polskou vládou obviňován z eskalace politického napětí, v rozhovoru pro deník Guardian varoval, že se země blíží k "autoritativnímu státu". Snahu vládní strany Právo a spravedlnost označil za "pokus systematicky zničit právní dohled nad jednotlivými kroky vlády".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








