Končící americký prezident Barack Obama si o víkendu jen zaletěl na svatbu svého přítele na Floridě. Ale definitivně opustí Bílý dům až s příchodem Donalda Trumpa 20. ledna. A už teď je jasné, že svůj boj nemíní vzdát. Trump už si na Twitteru postěžoval, že se těšil na hladké předání moci, ale zjevně se mýlil. Obama se snaží před nástupem Trumpa stihnout exekutivními zásahy, co se ještě dá. Vypověděl ruské diplomaty. USA podpořily rezoluci Rady bezpečnosti proti Izraeli. Snaží se vyztužit svou zdravotní reformu a nasměrovat peníze tam, kam je Trump jistě nikdy nepošle.

Obama je sice prezident − "chromá kachna", ale rozhodně to nevypadá, že by chtěl opustit rybník dříve, než ho k tomu Trump donutí.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru