O lidi, kteří se vrací ze služby v ruské armádě, se musí stát lépe postarat. Měli by proto dostat nejvyšší možnou podporu v nezaměstnanosti. Píše se to v návrhu zákona ministerstva práce a sociálních věcí. Pokud ovšem před odvodem pracovali alespoň 26 týdnů.
"Je nespravedlivé znevýhodňovat vojáky. Vždyť se rok zabývali činností důležitou pro stát," napsal vládní list Rossijskaja gazeta. V Rusku platí roční povinná vojenská služba, značná část mladých lidí, především z větších měst, se jí ale pod různými záminkami vyhýbá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








