O lidi, kteří se vrací ze služby v ruské armádě, se musí stát lépe postarat. Měli by proto dostat nejvyšší možnou podporu v nezaměstnanosti. Píše se to v návrhu zákona ministerstva práce a sociálních věcí. Pokud ovšem před odvodem pracovali alespoň 26 týdnů.

"Je nespravedlivé znevýhodňovat vojáky. Vždyť se rok zabývali činností důležitou pro stát," napsal vládní list Rossijskaja gazeta. V Rusku platí roční povinná vojenská služba, značná část mladých lidí, především z větších měst, se jí ale pod různými záminkami vyhýbá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se