Gabriela Koukalová má z mistrovství světa v biat­lonu už dvě medaile. V pátek vyhrála sprint a včera získala bronz ve stíhacím závodě. A kdyby se na střelnici nestal karambol, který sama popisuje jako "školáckou chybu, jako kdyby na konci třetí třídy neuměla spočítat jedna a jedna," mohlo to být ještě lepší. Momentálně asi nejobdivovanější (zaslouženě) česká sportovkyně má před sebou na šampionátu v Hochfitzenu ještě dva individuální závody, takže se její fanoušci mají na co těšit. A ti, kterým je biat­lon srdečně ukradený, si mohou alespoň vzít k srdci její větu po nedělním závodě, která platí naprosto univerzálně, sport nesport: "Když si to člověk nechá moc ujet, nedá se to potom nikdy doběhnout."

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru