Každý rok v lednu Rusové hodně utrácejí, na pravoslavné vánoční svátky tradičně využívají prosincové prémie. Letos ale svoje peněženky nechali zavřené, ruská centrální banka oznámila, že si lidé téměř nevybírali vklady z bank.

Odborníci připomínají, že lidé raději šetří, protože teď nevidí šanci na dobré výdělky.

Podle centrální banky si lidé v lednu vybrali jen 0,8 procenta vkladů, což je nejnižší číslo za posledních osm let. Jedinou výjimkou byl rok 2015, kdy banky prudce zvedly úrokové míry a lidem se vyplatilo nechat peníze na účtech. To nyní neplatí, v lednu se nejlepší úroky pohybovaly kolem osmi procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se