Každý rok v lednu Rusové hodně utrácejí, na pravoslavné vánoční svátky tradičně využívají prosincové prémie. Letos ale svoje peněženky nechali zavřené, ruská centrální banka oznámila, že si lidé téměř nevybírali vklady z bank.
Odborníci připomínají, že lidé raději šetří, protože teď nevidí šanci na dobré výdělky.
Podle centrální banky si lidé v lednu vybrali jen 0,8 procenta vkladů, což je nejnižší číslo za posledních osm let. Jedinou výjimkou byl rok 2015, kdy banky prudce zvedly úrokové míry a lidem se vyplatilo nechat peníze na účtech. To nyní neplatí, v lednu se nejlepší úroky pohybovaly kolem osmi procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








