Asi všichni víme, že před pětadvaceti lety byl v České republice poprvé spuštěn internet, a to na ČVUT v Praze. Síť sítí změnila život vysokých škol v mnoha oblastech, avšak stejně jako oheň může být internet dobrý sluha, ale také zlý pán.

Dobrým sluhou je určitě v oblasti elektronických informačních zdrojů. Přístup ke světovým databázím, možnost rychlé komunikace s celým světem, sdílení nových poznatků, bez toho si již moderní vysokoškolský výzkum vůbec neumíme představit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se